0338blaznive 6Ve Velké Británii se každý rok koná celá řada neuvěřitelných a kuriózních soutěží. Třeba šnorchlování v bažině není žádný problém.

Mistrovství světa v pojídání kopřiv: Každý rok se

ho v Marshwoodu v Dorsetu zúčastní několik desítek odvážlivců. A vězte, že to, že kopřivy pálí, není tím jediným, co jim přidělává vrásky na čele. Čerstvé kopřivy jsou totiž velmi účinným projímadlem.

0338blaznive 5Mistrovství světa ve vábení žížal: Jeden letní den to na školním hřišti v městečku Crewe v hrabství Cheshire vypadá doslova jako v blázinci. Dvojice soutěžících (a někdy se jich sejde i 150) se snaží v časovém limitu 30 minut vylákat na povrch trávníku a posbírat co nejvíce žížal. Rytí povrchu hřiště je zakázáno stejně jako jeho polévání vodou. Častým způsobem lákání žížal je hudební produkce, někteří soutěžící ale třeba do povrchu hřiště píchají vidličkami nebo ho naklepávají paličkami, aby pomocí otřesů vypudili žížaly ven.

Mistrovství světa v dělání grimas: Zúčastnit se tohoto klání v Egremontu v Cumbrii může každý, kdo se umí náležitě pitvořit. Soutěží děti i dospělí. Vyhraje ten, kdo ostatní překoná svou škálou komických a děsivých grimas.

Westletonský závod ve valení barelů: Závod ve Westletonu v Suffolku má už šedesátiletou tradici. Úkolem účastníků je pomocí dvoumetrového dubového klacku přemístit kovový soudek po padesátimetrové dráze dolů a pak zpět nahoru vesnicí. A věřte, že to vůbec není jednoduché.

Brambeleský zápas v kriketu: V průlivu Solent, který odděluje ostrov Wight od Anglie, se každý rok ve stejnou dobu objeví písečná mělčina. Toho využívají dva místní jachtařské kluby k nejkratší hře kriketu na světě. Hned za úsvitu doplují na místo a jakmile se objeví písčitý povrch, postaví branky. Několik prvních míčků se odehraje podle pravidel slušného chování, ale pak hra stejně končí jako fraška a připomíná spíše ragby. Po 30 minutách totiž moře znovu mělčinu zaplaví a hru sledovanou diváky z loděk ukončí.

0338blaznive 4Mistrovství světa ve šnorchlování v bažině: Odehrává se pravidelně v Powysu ve Walesu, kde se v polích nachází zhruba pětapadesát metrů dlouhá bažina. Účastníci ji zdolávají vyzbrojeni brýlemi, šnorchlem a ploutvemi, ovšem nesmějí použít žádný známý plavecký styl. A tak se bahnem plazí a mrskají, jak jen to jde, aby byli co nejrychleji na druhé straně.

Mistrovství světa v zápasech v omáčce: Tato akce je specialitou hostince Rose and Crown v Bacupu v hrabství Lancashire. K zápasům je tu v areálu zahrady hostince vyhrazeno brouzdaliště, které organizátoři naplní hnědou omáčkou k pečeni. Porota oceňuje body leckdy velmi komickou snahu soupeřů udržet se na nohou a naopak penalizuje soutěžící za násilné krmení soupeře omáčkou.

Mistrovství světa v potrhlém golfu: Celý týden je Hastings v Sussexu plný golfových poloprofesionálů i naprostých amatérů, kteří se snaží získat tisíc liber. Tříkolová soutěž v netradičním golfu a minigolfu vůbec není tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. Dráha je plná zákrut, hrbolů i dalších nástrah a pastí. Mnohé jamky jsou záludné samy o sobě a hráč má vždy jen sedm úderů na to, aby do nich míček dostal.

(nam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458269
DnesDnes65
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1395
Tento měsícTento měsíc9215

Partnerské weby

apartman banner