masazni prsten su jokV současném světě žije většina lidí v takřka neustálém stresu. Někteří v důsledku toho bojují se zdravotními potížemi, jež se časem stávají chronickými, jiní utíkají třeba k závislostem. Zdaleka ne každý má totiž čas a prostředky na to, aby navštívil

lékaře či terapeuta, který by mu pomohl, zdaleka ne každý najde odvahu, aby opustil nevyhovující zaměstnání či vztah, tedy aby cosi aktivně změnil. Co kdybyste ale získali malého pomocníka do kapsy, díky němuž si můžete sami zmírnit bolest, zmobilizovat síly organismu a posílit své zdraví?

Základem je metoda Su-Jok

Nemusíte být odborníkem na východní medicínu. Stačí, když si uvědomíte, že na končetinách nohou i rukou existují body (zóny), které odpovídají ve zmenšeném měřítku vnitřním orgánům a částem těla, tedy jejich prostřednictvím (stimulací) lze ovlivňovat fungování celého organismu. Právě z toho vychází metoda Su-Jok (čtěte su-džok). Jejím autorem je jihokorejský vědec, profesor Park Jae Woo, nechal ji zaregistrovat v roce 1991. Korejské slovo Su znamená ruka (dlaň s prsty) po zápěstí a výraz Jok označuje dolní část nohy (od chodidla po kotník). Metoda v sobě zahrnuje poznatky indické, čínské a egyptské přírodní medicíny, nyní ji praktikují tisíce lékařů ve více než 40 zemích světa.

masazni prsten su jok 1Pichlavý kroužek

Metoda Su-Jok používá různé léčebné postupy k ošetření plošek a bodů na rukou a nohou. Patří mezi ně tlaková masáž, působení tepla a chladu či magnetického pole, případně i colorterapie (terapie barvami). A využít ji můžete v univerzální a zjednodušené podobě i vy, aniž přesně znáte systém podobnosti (zobrazení orgánů na rukou a nohou) a konkrétní terapeutické body. Stačí vám k tomu šaolinský masážní prsten Su-Jok. Je pružný a slouží k tlakové stimulaci akupresurních bodů na prstech rukou. Jeho účinek je především antistresový a vykazuje skvělý efekt v rámci prevence nejrůznějších onemocnění. Pomůže však i v případě akutních potíží či chronických bolestí. Při masáži prstýnkem dochází k prokrvení a působení na lymfatický systém, organismus je tonizován, zvyšuje se kapacita energie.

Jak postupovat?

Masážní prsten se jednoduše s nádechem navlékne na prst a opakovaně se jím po něm přejíždí (roluje se po celé délce prstu) nahoru a dolů. Masáž se dělá až do chvíle, kdy vyvolá vnitřní pocit tepla a mírné zčervenání kůže na masírovaném prstu (k tomu obvykle dochází během dvou až tří minut). S výdechem se prsten z prstu sundá. Je doporučeno vždy postupně promasírovat všech deset prstů. Masáž lze dělat denně opakovaně, ovšem mezi jednotlivými aplikacemi je nutné dodržet přestávku minimálně deset minut.

Čeho se vyvarovat?

Určitě není vhodné masírovat prstenem odřené prsty. Děti by prstýnek neměly používat bez dozoru dospělých. Prsty pouze masírujte, nenechávejte si prsten navléknutý na prstech bez pohybu.

Masáž jednotlivých prstů má specifický význam

Masáž palce - ovlivňuje plíce a jejich činnost, dýchací funkce.

Masáž ukazováčku - reguluje zažívací trakt, stimuluje činnost tlustého střeva.

Masáž prostředníčku - reguluje oběh krve a energie, stimuluje reprodukční funkce, využít ji lze také proti bolestem hlavy, k posílení paměti nebo odstranění pocitu únavy z přepracování.

Masáž prsteníčku - zlepšuje stav pohybového aparátu (hybnost kloubů) a stimuluje látkovou výměnu (metabolismus).

Masáž malíčku - pomáhá proti bolestem v krajině srdeční, při arytmii, stimuluje činnost tenkého střeva.


Není prsten jak prsten

Účinnost masážního prstýnku Su-Jok potvrzuje i MUDr. Taťána Kozlová, která se zabývá dlouhý čas alternativní medicínou a prstýnek využívá ve své praxi. Tato ruská lékařka říká: „Pravidelné masáže pomáhají lidem, které trápí potíže s tlakem. Prokrví a prohřejí akupresurní body, tedy ovlivní i další orgány, posílí jejich funkci a vlastně i komplexně imunitu těla. Mohou tak pomoci i v případě zánětů, migrén a podobně. Protože mají skvělý antistresový účinek, jsou prospěšné i osobám, které se snaží přestat kouřit, potřebují zhubnout...“

MUDr. Taťána Kozlová však zároveň připomíná: „Prstýnků je na trhu velké množství, běžně seženete kovové i syntetické. Materiál ale hraje důležitou roli, věřte že plastové kroužky vám moc nepomohou. Správnou volbou jsou kovové prstýnky s přísadou zcela konkrétního množství drahého kovu (stříbra či zlata, jež mají pozitivní vliv na lidský organismus - poznámka redakce) a vyráběné specifickou technologií.“

(zem)

Certifikované masážní prstýnky Su-Jok si můžete objednat na: www.spiritobchod.cz nebo ne telefonu 472 744 568, popřípadě e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506653
DnesDnes492
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden492
Tento měsícTento měsíc17999

Partnerské weby

apartman banner