cosmology 2930222 960 720V lidovém léčitelství byly kdysi bylinky doporučovány a dávkovány i podle toho, kdy se kdo narodil, tedy podle znamení zvěrokruhu. Každému znamení se navíc připisovala jedna zcela konkrétní rostlina, která mu je údajně nejblíže a svou energií a účinností nejlépe podpoří

jeho vitalitu.

Beran (hlava, oči): Zrozenci tohoto znamení jsou lidé činu, neradi plánují. Odpovídá jim rostlina pampeliška. Však se také často dostávají do situací, z nichž je zachrání jen jejich pověstná nezdolnost a zarputilost, která je i pampeliškám vlastní.

Býk (šíje, hrdlo): Zrozenci znamení Býka mají cit pro krásu ve všech jejích podobách a snaží se být užiteční. Jsou zakořenění hluboko v zemi stejně jako rostlina měsíček, která jim přísluší. Budují si pevné základy, mají silný charakter.

Blíženci (plíce, průdušky, ramena): Spojencem tohoto znamení je podběl. Podobně jako tato rostlina, která nejdříve rozkvete a až poté pustí lístečky, jsou Blíženci netradičně založení, snadno podléhají změnám a náladám. Měli by se naučit zklidnit a zmírnit tendenci vidět jen to, co sami chtějí, neutíkat před komplikacemi.

Rak (žaludek, trávicí soustava, hrudník): Rakům patří heřmánek, neboli matčina bylina, jak se mu také říkávalo. Raci jsou stejně vnímaví, důvěryhodní a přebírají často starosti jiných na svá bedra. Mívají sklon k sebelítosti a častějšímu střídání nálad, leckdy bez viditelné příčiny. Měli by se naučit ventilovat zklamání a nedusit ho v sobě.

Lev (srdce, záda): Jedinci narození v tomto znamení jsou v harmonii s třezalkou. Ta v sobě má sílu Slunce a využívá se i v magii lásky. Stejně jako tato rostlinka přitahují Lvi obdiv a nejlépe zregenerují v paprscích sluníčka. Měli by však přibrzdit a nekritizovat tolik své okolí.

Panna (střeva, slezina, pankreas - slinivka břišní): Zrozenci tohoto znamení rádi pomáhají druhým a mají vyvinutý cit pro povinnost a sounáležitost s druhými lidmi. Měli by se naučit více projevovat svou náklonnost či potřeby. Místo toho mívají tendenci stát a čekat na cosi nedosažitelného - podobně jako modré kvítky čekanky u polních cest, jež je podpoří. Květ i kořen čekanky pomáhají lidem už celá staletí.

Váhy (ledviny, močový měchýř, z části i pokožka a pohlavní orgány): Lidé narození v tomto znamení jsou pod vládou byliny řebříček neboli Venušiny řasy. Umějí ocenit krásu, vše hodně promýšlejí, jsou mírumilovní a možná trochu pohodlní, ovšem šarm jim nechybí.

Štír (vylučovací a pohlavní ústrojí, konečník): Štíři se mohou spolehnout na puškvorec - šťavnatou bylinu mokřad a bažin. Briskně hodnotí druhé, v lásce chtějí ovládat. Když se rozzlobí, slovně dokážou zasáhnout druhé na nejcitlivějším místě. Stejně tak se ale s vášní sobě vlastní neváhají zastat slabších.

Střelec (stehna, tepny, bedra): Střelci touží po poznání a uznání, snadno se seznamují. Je jim přiřazena kopřiva. Tato rostlina spálí toho, kdo se jí neopatrně dotkne, stejně tak oni mohou svou otevřeností a vlastním názorem zraňovat druhé.

Kozorožec (kosti, klouby, kolena): Zrozencům tohoto znamení je nakloněn kostival, který se řadí k takzvaným Saturnovým bylinám. Jsou stejně tak vrostlí do země, není snadné se s nimi sblížit. Zachovávají si odstup, ačkoli navenek působí příjemně a seriózně. Nepřiznávají si citlivost.

Vodnář (křečové žíly, lýtka): Lidi nepokojného ducha narozené ve znamení Vodnáře podpoří rostlina s citronovou vůní - meduňka. Meduňka živí včely a Vodnáři svou přítomností a srdečností sytí společnost, v níž se pohybují. Umějí však manipulovat s druhými a není snadné se v nich vyznat.

Ryby (nohy, chodidla, lymfatický systém): Vnímavým idealistům z řad Ryb pomůže navrátit vitalitu jitrocel. Měli by dávat pozor, aby nezabloudili na klikatých cestách osudu. Jsou to idealisté, kteří podobně jako jitrocel hojí rány druhých, ovšem včetně těch, kteří si to nezaslouží.

(cul)

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451907
DnesDnes384
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden3938
Tento měsícTento měsíc2853

Partnerské weby

apartman banner