2844zahadne 1Síly z neznáma se projevují různými způsoby. Mohou lomozit, vydávat chlad, shazovat předměty, mít dokonce konkrétní podobu. Jedna italská vesnička se v roce 2004 ocitla v zajetí pekelných ohňů a elektřiny, a to doslova. Požár střídal požár, ty navíc nabývaly na

intenzitě. Nikdo si nedokázal vysvětlit, jak je to možné, lidé si kladli otázku – co se to děje a proč?

Může elektřina zešílet?

Ke konci ledna roku 2004 shořela v jednom z domů ve vesničce Canneto di Caronia skříňka na pojistky. Nic zvláštního, dalo by se říci. Elektrárenská společnost skříňku vyměnila a problém byl vyřešen. Ovšem jen na malou chvíli. Nová skříňka vyhořela skoro vzápětí znovu a co víc, tato událost odstartovala další a další zkraty a požáry, nad kterými zůstával odborníkům rozum stát. Dá se spíše říci, že stojí dodnes. Elektrárenská společnost v krátké době nestíhala měnit rozvody, domácnosti hlásily jedna za druhou stejný problém. Postupně 29 domácností oznámilo vyhořelé spotřebiče, problémy s elektroinstalací. Jenže tím potíže neskončily. Zcela samy se spouštěly alarmy a různé detektory, elektrická vrata se sama od sebe začala zavírat a zase otevírat, kompasy ukazovaly vše možné, jen ne to, co by měly. Došlo tedy na nouzové a zcela zoufalé řešení. Elektrárenská společnost přerušila dodávky celé vesnici s tím, že potížím se nejdříve musí přijít na kloub. Byl zde dokonce vyhlášen výjimečný stav.

Ani NASA nenašla vysvětlení

Do vesnice se začali sjíždět vědci, záhada přece musela mít logické vysvětlení. To se ale vzdalovalo se zaznamenanými případy, zachycenými i na videích. Pověřenec italské vlády - profesor Giuseppe Maschio - nainstaloval například do jednoho z domů, kdy byla elektřina odpojena, přístroje, které napájely baterie. Přímo před jeho očima ale vzplála ze zcela nepochopitelných důvodů kovová židle! Na různých videích jsou zachyceny elektrické přístroje, v té době prokazatelně odpojené od energie, jak se samy zapínají a vypínají. Žárovky se rozsvěcovaly také zcela samy, dokonce s takovou intenzitou, že následně praskly. Spíše než bádat se začalo spekulovat. Ve snaze najít co nejrychleji logické vysvětlení se vyrojilo mnoho teorií. Spekulovalo se o Eliášově ohni, kulovém blesku, ovšem všechna tato tvrzení byla opětovně vyvrácena. Prozkoumána byla půda, moře, vzduch. Nic. Nebyl nalezen jeden jediný důvod, proč by se měla odpojená elektřina projevovat takovýmto podivným způsobem. Do bádání se dokonce vložila i NASA, ovšem se stejným výsledkem, jako všichni ostatní. Příčina vzniku požárů ani dalších jevů vysvětlena nebyla. Situace se vždy na chvíli uklidnila, aby se později projevila s novou intenzitou.

Útok poltergeistů nebo UFO?

Zjistilo se, že již na počátku ledna roku 2004 byl jedním rybářem zaznamenán podivný úkaz. Byl ráno na rybách, v poklidu seděl ve své loďce, když spatřil záhadné světlo. Dle jeho tvrzení vylétlo z moře, prolétlo nad jeho hlavou a zamířilo přímo k vesnici. Pak jej ztratil z dohledu. Toto pozorování potvrdila i jedna z místních obyvatelek. Neznámá síla se dokonce jakoby snažila ušetřit lidské zdraví, dokonce i životy. O svou zkušenost se podělil i jeden z místních občanů. V jeho voze se za jízdy spustil alarm, vystoupil tedy s tím, že bude pátrat po příčině. V okamžiku, kdy vůz opustil, došlo k výbuchu. Další auto vzplálo poté, co se krátce před tím zcela zbláznila navigace. Problémy se tedy přičítaly i nadpřirozeným silám. Někteří lidé tvrdili, že ve vesničce řádí poltergeisti, jiní se přikláněli k tomu, že za vším stojí útoky mimozemské civilizace. V každém případě, dodnes není jasně vysvětleno, co je příčinou místních záhadných úkazů.

Naďa Kučerová

Foto: Gazzeta del Sud a Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504774
DnesDnes406
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3026
Tento měsícTento měsíc16120

Partnerské weby

apartman banner