Devět z deseti žen vám řekne, že se jim líbí opálená kůže. Panuje také názor, že opálený člověk vypadá zdravěji a ženy se ujišťují, že nějaký ten kilogram se v bronzové barvě více ztratí. Prospěšné vlastnosti slunečních paprsků jsou známé, ale nic se nemá přehánět. K pozitivním účinkům patří pocity duševní pohody a tvorba vitaminu D v kůži, který je důlež itý pro správnou mineralizaci kostí. Na druhé straně honba za bronzem, nepřiměřené vystavování se slunci, vedou k urychlenému stárnutí kůže a k rostoucímu výskytu kožních nádorů v posledních desetiletích.

Jak se bezpečně opalovat? Před opalováním si určete svůj typ pleti. Tomu přizpůsobte čas strávený na slunci. Týden před opalováním začněte svou pokožku připravovat. Několikrát proveďte tělový peeling, abyste odstranili všechny odumřelé kožní buňky. Dvakrát denně nanášejte hydratační tělové mléko, které pleť vyživuje a chrání.

Během opalování zvolte správný faktor opalovacího krému a nezapomeňte vzít v úvahu intenzitu slunečního záření v té části světa, kde se nacházíte. Vyhněte se opalování mezi polednem a třetí hodinou odpolední, kdy slunce nejvíc pálí. Pijte hodně vody, noste pokrývku hlavy a nezůstávejte na slunci příliš dlouho, zvláště když s opalováním začínáte.

Po opalování zchlaďte kůži dlouhou studenou sprchou. Hojně nanášejte bohaté hydratační tělové mléko s chladivými regeneračními oleji.
(vlab)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2505277
DnesDnes336
VčeraVčera573
Tento týdenTento týden3529
Tento měsícTento měsíc16623

Partnerské weby

apartman banner