Je přirozené, že každá z nás se chce líbit. Náš obličej je z hlediska projevů stáří nejrizikovější zónou, neboť se v něm odráží vše - náš věk, zdravotní stav a momentální rozpoložení. Co dělat proti vrás kám?

Omlazující masáže. Pro odstraňování hlavních příznaků stárnutí - vrásek - sice existuje řada drahých kosmetických přípravků, ale zkuste vyzkoušet jednoduchou metodu zahlazení vrásek, které se úspěšně používala již před staletím v Asii.
Vrásky nad horním rtem. Zkuste je vÿhlazovat bříšky prstů položenými kolmo na horní ret při silnějším přitlačení a přitom se střídavě usmívejte a špulte ústa.
Vrásky okolo očí. Dlaně přiložte ke spánkům a pohyb dlaní veďte dozadu směrem k uším. Opakujte celkem osmkrát.
Vrásky na čele. Bříška prstů položíme na vrásky, vypneme čelo co nejvíce směrem nahoru a pak ho jemně pokrčíme a opět vypneme.
Vrásky na krku. Tyto vrásky můžeme vyhlazovat dvěma způsoby. Hlavu mírně zakloňte, podepřete oběma rukama s prsty v dlaních, bradou tlačíte proti tlaku rukou a hlavu vytáhněte vzhůru. Tento cvik se doporučuje i na tzv. dvojitou bradu. Zkusit můžete i druhý způsob: vložte ukazováček mezi zuby, mírně se do něj zakousněte a zároveň napínejte svaly na krku.
Proti vráskám na krku si můžete jednou týdně udělat účinný zábal: Na krk naneste silnější vrstvu výživného krému a krk ovažte šátkem namočeným v teplém heřmánkovém čaji nebo odvaru. Nechte působit asi půl hodiny, pak do pokožky prsty vklepejte krém a zbytky odstraňte vlhkou žínkou.
(maj)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458273
DnesDnes69
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1399
Tento měsícTento měsíc9219

Partnerské weby

apartman banner