Doslechla jsem se, že existuje účinná česká dieta, po které se dá zaručeně každý týden shodit kilogram váhy. Byla bych vděčná za nějaký recept. Čtenářka z Berounska
Zřejmě máte na mysli dietu podle světově uznávaného vědce, akademika Charváta. Jedná se o poměrně přísný redukční režim, při kterém lze skutečně během týdne ztratit minimálně kilogram váhy, přitom není organismu s ohrožen odbouráváním tukové tkáně.

Dieta je propočtena asi na devět set až tisíc kalorií na den, dá se poměrně bez ohrožení organismu držet několik týdnů. Hubnutí s Charvátovou dietou je velmi pozvolné, ale bez nebezpečí takzvaného jo-jo efektu. Bude však nutné dosavadní stravovací návyky přeorientovat na zeleninu, která obsahuje životně důležitou vlákninu, na konzumaci dostatečného množství bílkovin, omezit koncentrované cukry. Jídelníček na jeden den by měl obsahovat asi sedmdesát gramů bílkovin, šedesát gramů glycidů a čtyřicet gramů tuků. Lze ho sestavit z těchto potravin:150 gramů rybího masa nebo 130 gramů kuřecího či 110 gramů libového hovězího, jde o váhu masa v syrovém stavu. Dále si můžete dopřát asi osmdesát gramů libové šunky, nejlépe krůtí nebo kuřecí, nebo je nahradit nějakým libovým druhem uzeniny.

Poskládat jídelníček můžete také ze dvou vajec, sta gramů brambor, dvou set gramů ovoce, tří set gramů zeleniny, sta gramů mléka a deseti gramů másla. Inspiraci můžete hledat ve vzorovému jídelníčku, kdy se k snídani konzumuje například jedno vejce, krajíček chleba, deci mléka. K dopolední i odpolední svačině se podává kousek ovoce. Hlavní jídlo se skládá z nemaštěných vařených brambor, plátku masa a dvou set gramů masa. Studená večeře je složená z osmdesáti gramů šunky, jednoho vejce, deseti gramů másla, sta gramů zeleniny a čaje.
(map)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2453961
DnesDnes657
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden1868
Tento měsícTento měsíc4907

Partnerské weby

apartman banner