BERAN (21. března – 20. dubna)
V červenci jste dostali šanci plnit si některá svá (třeba i malá) přání díky nečekanému přivýdělku. Někdo se snažil vám vtlouct klíny do hlavy a přimět vás, abyste jednali tak, jak chce on. Srpen ukáže, jak to s vámi myslel, zda rady, které dával, byly dobré pro vás nebo pro něj. Pro vás je důležité vyvodit z toho důsledky a udělat si ve vztahu k této osobě, k terá pro vaši budoucnost má určitou důležitost, jasno.
Berani narození v první dekádě se cítí unavení, mají za sebou spoustu práce. Trochu utráceli nad plán, ale tak katastrofické, aby si z toho dělali hlavu, to zase není. Berani narození ve druhé dekádě nějakou chybou poněkud narušili vztahy se spolupracovníky, ale blíží se příležitost, jak si opět upevnit své místo. Jen moc nedejte na drby, zbytečně by rozkolísaly vaši vnitřní jistotu. Pokud jste se unáhlili v minulém měsíci v jedné důležité záležitosti, naplánujte si jasné kroky, co s tím dál. Jinak naděláte ještě větší chaos. Berani narození ve třetí dekádě mají za sebou jeden vyřešený problém a na chvíli si mohou oddechnout. Ale jen na chvíli. Koncem měsíce se klidný tok času začne zase rozhoupávat.

BÝK (21. dubna – 20. května)
Zbytečně jste si dělali těžkou hlavu, teď už začínáte chápat, proč planety radily nechat věcem volný průběh. Není vždycky dobré jít hasit hned, když se objeví malý plamének. Můžete zmařit i teplo, které mohl vydávat. Také jste trochu zpohodlněli a teď vám jedna důležité událost utíká mezi prsty. Ještě je ale čas dát věci do pořádku.
Býci narození v první dekádě by trochu měli zapomenout na svou býčí zatvrzelost. Otevřete se více názorům okolí a uvidíte, jak se najednou pohnuly stojaté vody. Je sice pravda, že býk se rád rozvaluje v bahně, ale tak doslova to brát zase nemusíte. Koukejte vybřednout z problémů, které se začínají na vás nabalovat, jinak příjemný čas uteče rychleji než voda z rybníka. Býci narození ve druhé dekádě mají za sebou celkem příjemné a klidnější dny. Ještě chvíli si ten klid mohou vychutnávat, ale ne lenivět. Pokud máte něco nedodělaného, je nejvyšší čas to dotáhnout do konce. Věnujte se dál svým nejbližším – to hvězdy radily Býkům narozeným ve třetí dekádě už v červenci a platí to dál. Užívejte si jejich přítomnosti. Pozitivně vás to nabíjí. Nehádejte se kvůli hloupostem, ať si tuto pohodu nenarušíte.

BLÍŽENCI (21. května – 20. června)
V červenci hvězdy nabádaly, abyste si udělali chvilku na přemýšlení, co s tím, co vás trápí. Potřebovali jste dostup od všeho a pokud jste si ho skutečně i udělali, teď víte, co dál. Snad jste díky špatné náladě, která vás v minulých dvou týdnech sem tam přepadla, nenadělali moc škody. Zřejmě jste trochu naletěli na pěkná slovíčka. Nevadí, každá chyba je dobrá jako ponaučení pro budoucnost.
Naštěstí pro Blížence narozené v první dekádě nad nimi dál drží ochrannou ruku Saturn, přesněji ještě doznívá přízeň, kterou věnoval tomuto znamení v minulých týdnech. Využijte toho a vyřešte vše, co vás nejvíce trápí, budete mít šťastnou ruku. Blíženci narození mezi 1. a 10. červnem si nějakou zbrklostí pohoršily vztahy s nadřízenými. Přemýšlejte více nad tím, co říkáte a komu! Ti, kteří dokázali v červenci mlčet a snažili se vyjít kolegům vstříc, teď budou sklízet ovoce tohoto snažení. Blížencům narozeným po 11. červnu doznívá nepříznivé období, které se táhlo od jara. Držte se ale i v srpnu ještě ve stínu, zatím nemáte vyhráno.

RAK (21. června – 22. července)
Raci, kteří v minulých týdnech projevili spolehlivost, pracovitost, iniciativu, si usnadnili svoji pozici v tomto měsíci. Až na ty, kteří se nechali svést hvězdami. Ty totiž ponoukaly zjednodušit si řešení některých záležitostí různými, ne právě zcela korektními cestičkami. Něčemu takovému se vyhýbejte jako čert kříži, hvězdy s vámi špásují, ale už také připravují účet za všechny přehmaty, kterých jste se v minulých týdnech dopustili.
Raci narození v červnu si mohou ještě v srpnu užívat příznivé doby. Už na konci měsíce se ale situace začne zhoršovat. Raci narození mezi 1. a 11. červencem by si měli trochu oddechnout a užívat si prázdninového času plnými doušky. Hvězdy už brzy chystají nějaké docela nepříjemné překvapení i jim. Ale ještě máte čas… Raci narození po 11. červenci by si měli pospíšit s plněním svých snů. V srpnu jim hvězdy zatím budou přát, ale i je už čeká nějaká životní zkouška, která příjde v druhé půli roku. Stále také platí rada, abyste místo bezhlavého utrácení raději vhodně investovali.

LEV (22. července – 22. srpna)
Je čas rozhodování a už z toho nevykličkujete. Musíte nalézt řešení záležitostí, které na vás začínají dopadat. Jen tak si užijete druhý prázdninový měsíc ještě v klidu. Pokud necháte vše jen tak, problémy se nakupí a už v druhé půlce srpna vám začne docházet, že jste promarnili několik dobrých šancí. A ty nepřicházejí jen tak každý den. Nebojte se proto měnit a energicky se zbavovat starých nánosů všeho možné, co jste si na sebe nabalili.
Lvi, kteří se narodili v červenci, mají dál šanci najít lepší místo nebo si alespoň polepšit v tom dosavadním. O něco důležitého jste také nedávno přišli, ale nepropadejte smutku, bude zase lépe. Hvězdy přejí i Lvům narozeným od 1. do 11. srpna. Dostanou šanci (hlavně v soukromí, ale určité možnosti se nabízejí i v zaměstnání) zatřást svou lví hlavou a předvést své skutečné kvality velké šelmy. Lvům třetí dekády trochu zamotávají hlavu peníze: kdo by jich nechtěl mít víc! Vám přitom jen stačí lépe počítat a budete v pohodě.

PANNA (23. srpna – 22. září)
Máte za sebou příznivý měsíc a pokud jste ho promarnili, je to jen a jen vaše škoda. Šance, které život nabízí, se nemohou nechat jen tak bez povšimnutí odplynout. Pokud jste totiž nebyli aktivní v červenci, v srpnu už to nedoženete, Obrňte se raději trpělivostí, příjde další šance polepšit si, jen to bude trochu trvat. Raději se vydejte na cesty.
Mnohým Pannám, narozeným od 23. do konce srpna, se teď trochu motá hlava z toho, co se kolem nich dělo v milostné oblasti. Pozor ale – jak se říká v pohádkách – na čáry a mámení. Leccos, co se zdá dnes růžové, může zítra zešedivět a účet, který byste za své pobláznění dostali, by byl v tomto případě vysoký. Tak obezřetně. Plně užívat přízně hvězd v milostné oblasti si teď mohou jen nezadaní. Pannám narozeným mezi 1. a 11. zářím také přejí hvězdy v milostných záležitostech. Jen proti Pannám v první dekádě mohou svým citům i tomu, co nabízejí ostatní, více věřit. Jen si pohlídejte záda v zaměstnání, někdo chce využít vaší roztěkanosti. Panny narozené mezi 13. a 23. zářím čeká příjemné letní období, kdy by jim nemělo nic závažného pokazit.

VÁHY (23. září – 23. října)
Srpen se bude velmi podobat předchozímu měsíci. Jestli si někdo může užívat léta, pak jsou to Váhy. Hvězdy jim zatím nechystají žádné zlomyslnosti. Využijte poměrně klidné období k odpočinku, ale i k dořešení problémů, se kterými jste se potýkali v minulém období nebo jste na ně dokonce neměli čas.
Váhy narozené v září čeká příjemné období, které je přímo předurčeno ke splnění si některého z tajných přání. Jen pořádně zvažte každé důležité rozhodnutí, které budete muset udělat. Ale už se opravdu můžete uklidnit, největší nebezpečí je momentálně zažehnáno, věci vám začnou vycházet podle vašich přestav. Jen ke konci měsíce budete na pár dní jako na houpačce, ale pak se vše zase uklidní. Váhy narozené po 12. říjnu by si měly dopřát dovolenou. A je jedno, zda „velkou“ letní nebo jen pár dní. Vy si totiž ještě potřebujete jednou vyrazit někam, kde zapomenete na každodenní starosti. Ke konci měsíce vás přepadne melancholie kvůli končícímu létu.

ŠTÍR (24. října – 22. listopadu)
Pamatujte, že s úsměvem jde všechno lépe. I na letní obloze se přece udělá mráček nebo přijde bouřka, ale nikomu to nevadí, to patří k létu a k životu. Máte za sebou jeden z nejlepších měsíců tohoto roku a také v srpnu se hřejete v přízni hvězd. Tak jaképak chmury, které vás sem tam v posledních dnech přepadávají! Léto ještě nekončí, leccos vám vychází, tak se snažte příznivého období co nejvíce využít.
Říjnoví zrozenci ve znamení Štíra se rozhodne nemusejí bát, že se budou v srpnu nudit. Věci kolem se budou točit jako vír a bude záležet jen na nich, zda ho využijí k příjemným zážitkům nebo se nechají strhnout tam, kam nechtějí. Hodně toho máte hlavně ve svých rukou. Zato narození mezi 1. a 11. listopadem budou mít mnohem klidnější období, ještě se povezou na vlně úspěchů, kterou jim hvězdy připravily už minulý měsíc. Jen pozor, abyste se příliš neoddávali pocitu bezpečí a nepřehlédli tak jeden vznikající problém v zaměstnání. Zaduste ho hned v počátku. Štíři narození ve třetí dekádě už si trochu odpočinuli a načerpali letní energii. Jen tak dál, potřebujete na zimu doplnit rezervy optimismu a pohody.

STŘELEC (23. listopadu – 21. prosince)
Ani srpen nebude přát spěchu. Nechte si na věci klid, jinak sáhnete vedle. Můžete prožít příjemný měsíc, pokud si to nezkazíte právě nějakou zbrklostí. Čeká vás také důležité setkání, které rozhodne o mnohém ve vašem životě. Buďte proto opatrní na to, co říkáte, a chovejte se korektně i k lidem, kteří vám zpočátku budou připadat nezajímaví. V citové oblasti jste udělali nějaký kotrmelec. Zvažte si, co vlastně chcete.
Na Střelce narozené v listopadu čeká příjemnější měsíc než červenec. Bude plynout klidněji, najdete v něm čas na odpočinek, zregenerujete síly – má to jen jeden háček: dobře si hlídejte peníze, ať v dalších měsících nemáte starosti. Totéž platí i pro Střelce narozené mezi 2. a 10. prosincem. Musí myslet na zadní kolečka. Střelci ve třetí dekádě ještě nestihli dokončit všechny nedodělky, jak si naplánovali právě na prázdniny, protože v dobwě dovolených se pracovní záležitosti neženou dopředu tak rychle. Jenže přišlo nějaké překvapení a musíte měnit plány. I tak si užívejte léto a nabírejte sílu na zimu.

KOZOROH (22. prosince – 20. ledna)
Zvážili jste dobře kroky, které jste udělali v posledních týdnech? Pokud ano, pak není čeho se obávat. Hvězdy ale napovídají, že si nejste vším tak jistí. Něco vyšlo jinak, než jste si představovali a teď vám to kazí letní pohodu. Bohužel, budete muset hledat novou strategii, jak vše vyřešit. Ale nepospíchejte, některé věci musí ještě dozrát. I doma chvílemi zavládne napětí, ale nic se neděje, vše se zase srovná stejně rychle, jak to začalo. Hlavně nezačínejte něco nového. Nechte si takové plány až na příští měsíc.
Střelci narození mezi 22. až 31. prosincem čekají uprostřed srpna nějaké komplikace. Pak by se ale vše mělo zase uklidnit a bude čas zvážit, jak s celou situací naložit. Střelci narozeni mezi 30. prosincem a 8. lednem budou mít ze zrozenců tohoto znamení největší pohodu. Pozor ale na příliš příkrá slova vůči někomu z okolí. Každé slovo, které se vypustí, si totiž žije vlastním životem. Střelci narození po 8. lednu se stanou terčem pomluv některého z kolegů. Ne všichni vám přejí, některé úsměvy mohou být falešné. A jde přitom o člověka, na kterého se spoléháte nebo spoléhat musíte.

VODNÁŘ (21. ledna – 18. února)
Pokud jste se dostatečně nesnažili posunout své záležitosti tam, kde jste je chtěli mít, pak jste ztratili jednu z dobrých šancí tohoto roku. Srpen vám už další nedá, budete si muset chvíli počkat. Pokud jste nezaváhali a využili toho, co se nabízelo, dostanete ještě novou šanci – budovat si pomalu lepší pozice, než jste měli dosud. Půjde hlavně o pracovní sféru, ale blýskat se bude na lepší časy i v soukromí. Kdo plánuje nové zaměstnání, měl by využít posledních dní, kdy mu v tomto ohledu hvězdy přejí, a nečekat až na konec prázdnin.
Pro Vodnáře narozené od 21. do 29. ledna chystají hvězdy nějaké nemilé překvapení. Zpočátku vám zamotá hlavu fakt, co vám mělo pomoci pohnout se z místa, to se nějak zadrhlo. Uplatněte všechno, co umíte a znáte, a budete překvapeni, kam se budou věci ubírat. Vodnáři narození mezi 30. lednem a 9. únorem se budou muset obrnit trpělivostí. Na něco spěchají zbytečně, stejně nic neupospíchají, věci si půjdou vlastní cestou. Svět nezmění, jen by je čekal tvrdší dopad do reality. Na druhou stranu si ale musí hlídat své záležitosti, aby jim neuniklo něco podstatného. Vodnáři narození po 9. únoru by měli dál čerpat energii z přírody, relaxovat, užívat si léta mezi svými blízkými. Hvězdy nabádají oprášit staré vztahy. Které z těch mnoha zapomenutých, to poradí intuice.

RYBY (19. února – 20. března)
Jste dál plní energie a máte chuť měnit svět. Proč ne, jen se zaměřte na to, co je opravdu důležité, abyste svou energií neplýtvali na banality a podstatné věci vám neunikly. Máte šanci změnit v srpnu mnohé ke svému prospěchu v práci i založit si podmínky pro větší pohodu v soukromí. Buďte příjemní na nejbližší. Když budete rozdávat pohodu, vrátí se vám jako obraz v zrcadle. Nezadané Ryby mají dál šanci seznámit se se zajímavou osobou.
Ryby narozené v únoru by se měly snažit dívat na svět trochu optimističtěji. Často si přivoláváme starosti jen tím, že si nasazujete černé brýle. Ne nadarmo se říká, že se stačí podívat na věc z jiné stránky a ze záporu může být klad. Ryby narozené mezi 1. až 10. březnem mají dál šanci zamilovat se nebo dát novou jiskru svému dlouhodobějšímu vztahu. Popřemýšlejte, čím svého partnera můžete opravdu potěšit. Možná stačí věnovat větší pozornost jeho přáním a starostem, než pořizovat velké dary. Ryby narozené v poslední třetině března si nebudou mít v srpnu na co stěžovat. Čeká je příjemný měsíc. Jediné, čím si ho mohou zkomplikovat, je roztržitost.
(ndro)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455986
DnesDnes565
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3893
Tento měsícTento měsíc6932

Partnerské weby

apartman banner