Péči o obličej považujeme za úplnou samozřejmost, ale dekolt často bývá opomíjen. S přibývajícím věkem ale citlivá pokožka ve výstřihu ochabuje, na ženu prozrazuje skutečný věk. Přitom stačí několik triků, aby se právě v těchto partiích dobře prokrvila, získala sametový, zdravý vzhled. Jak na to?
Účinná masáž. Skvělým prostředkem, jak udržet dekolt v dobré kondici, je masáž. Pravidelná masáž krku a dekoltu speciálními séry pro tuto partii těla přinese zanedlouho skvělý efekt.
Ledové obklady. Výborný vypínací efekt přinesou ledové obklady. Kostky ledu z lednice můžeme zabalit do utěrky a přiložit alespoň na deset minut na citlivé partie. Komu by byla tato kúra nepříjemná, ať zkusí šetrnější variantu. Jednou ledovou kostkou jemně přejíždíme dekolt.
Není krém jako krém. Stejně jako obličej, i dekolt potřebuje hydratovat. Na trhu je dostatek speciálních přípravků, které mají výrazný účinek na vypínání pleti, vyhlazení jemných vrásek.
Jemný peeling. Důležitou úlohu v péči o výstřih sehrává jemný peeling. Kdo má citlivější pokožku, tuto regenerační kúru provádí jednou za měsíc. I pokožku v dekoltu je třeba zbavovat odumřelých buněk, peelingem získá zdravou barvu, pečlivě očištěná navíc lépe vstřebává výživné látky z krémů a dalších kosmetických produktů.
Osvěžení se sprchou. Při každém sprchování můžeme dopřát svému hrudníku osvěžující masáž. Středně silným proudem vody ho krouživými pohyby střídavě masírujeme studenou a teplou vodou. Pokožka se tak dobře prokrví a zároveň zpevní. Po sprše jemně vmasírujeme některý z hydratačních prostředků s vyšším obsahem tuku. Pomůže udržet pružnost, zlepší stav kůže, působí jako dobrá prevence vzniku drobných prasklinek.
Pro sexy dekolt. Ke krásnému dekoltu může přispět i jednoduchý cvik. Připravíme si dvě plastové láhve naplněné vodou, sedneme si do tureckého sedu a narovnáme záda. Uchopíme plastové láhve, ruce zdvihneme do upažení a s láhvemi pomalu vzpažíme. Přitom pravidelně dýcháme. Tento cvik můžeme provádět i ve stoje, využít čas mezi vařením, při sledování televize.
Pozor na sluníčko. Jemnou pokožku krku a dekoltu není žádoucí vystavovat nebezpečnému UV záření. Jestliže se chceme vyhnout předčasným vráskám, vyhýbáme se přímému pobytu na slunci, ale také návštěvě solária. Pokud chceme dosáhnout broskvového nádechu, můžeme použít samoopalovací přípravky.
Pomocník pudr. Pokud se chystáme do společnosti, nezapomínáme na zázračné účinky pudru. S třpytivými částečkami pokožku ve výstřihu opticky omladí. Pokud aplikujeme pudr i do rýhy mezi ňadry, poprsí navíc dodá na objemu.
(mav)

RADA SPIRITU
K masáži citlivých partií dekoltu můžeme použít i běžně dostupné ovoce - například najemno nastrouhané umyté jablko i se slupkou. Kaše se rozetře do dekoltu, přikryje ubrouskem, plenou nebo gázou, které se předtím nechají několik minut v chladničce. Jablková kúra se aplikuje alespoň na třicet minut jednou týdně.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455471
DnesDnes50
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3378
Tento měsícTento měsíc6417

Partnerské weby

apartman banner