Ne každý den bývá procházka růžovou zahradou. Když se k tomu přidá špatné počasí, pocit smutku, melancholie se ještě zvýší. Dá se v takových případech trudnomyslnosti zbavit nebo jí dokonce nějak předcházet?
Podle německého odborníka - profesora Hademara Bankhofera, se pocit smutku dá snadno zmírnit vyváženou stravou. Měli bychom jíst banány, abychom měli dostatek serotoninu, což představuje látku, která se podílí na tvorbě dobré nálady. Náladu pomůže vylepšit také stopový prvek zinek, který je obsažen v rybách i ovesných vločkách. Zinek a další stopové prvky, jako jsou třeba draslík, hořčík a železo, můžeme získat ze slunečnicových semínek.
Jak dále profesor Bankhofer radí, například těstoviny obsahují sacharidy, které dodají tělu cukr, což rovněž pomáhá k navození dobrého pocitu.Skutečně opravdové posílení nám v pošmourných dnech může poskytnout mistička jogurtu s nasekanými jádry vlašských ořechů a medem. Ovšem spotřebu masa bychom měli poněkud omezit, protože jeho nadbytečná konzumace snižuje tvorbu serotoninu, který se významně podílí na tvorbě naší nálady. Pokud vám pro zlepšení nálady příjem vyvážené stravy nepomáhá, nebo chuťově nevyhovuje, můžeme na úlevu od smutku doporučit skleničku dobrého bílého nebo červeného vína.
(vel)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457785
DnesDnes216
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden911
Tento měsícTento měsíc8731

Partnerské weby

apartman banner