Pokud se snažíte zhubnout, můžete zařadit do vašeho pitného režimu celou řadu nápojů, a to takových, které vám budou ve vaší snaze o snížení váhy nápomocny.
Ranní elixír vás osvěží, může vám snížit váhu, blahodárně působí na trávení, překyselení organismu a také na pleť. Připravíme ho velice snadno: vymačkáme šťávu z jednoho citronu a doplníme šálkem nesycené vody (může být i vlažná). Nápoj vypijeme na lačný žaludek nejméně půl hodiny před snídaní.
Blahodárné vlastnosti syrovátky objevil již Hippokrates, především pokud jde o vyčištění střev a regeneraci střevní flóry. Jako nápoj se syrovátka doporučuje především pro vysoký obsah draslíku a nízký obsah sodíku. Má minimální energetickou hodnotu, je téměř bez tuku a tělu dodává mnoho cenných látek. Kombinace syrovátky a jablečného octa má velmi příznivý vliv na látkovou výměnu, zrychluje pohyb střev a potlačuje hnilobné procesy ve střevním traktu. Lze koupit sušenou syrovátku, z níž si jednoduše připravíme vhodný nápoj. Sušená syrovátka chutná podobně jako mléko, je lehce stravitelná a dodává organismu zdraví prospěšné látky, kromě jiného i lecitin, který přispívá ke snížení hladiny cholesterolu, zlepšuje paměť, pomáhá odbourávat tuky a bojuje proti únavě.
Zelený čaj je fyziologicky aktivnější než černý čaj. Díky tomu, že není fermentován, se v něm uchovávají důležité přirozené látky včetně vitaminů a minerálních látek. Urychluje uvolňování zásob tuku v těle, čímž napomáhá hubnutí. Doporučuje se konzumovat několik šálků denně. Spalování tuků podporuje i čínský polozelený čaj oolong, který tvoří přechod mezi zeleným a černým čajem.
Čaj z listů jasmíny paraquayské, známý jako maté, je oblíbeným nápojem na celém světě. Je vhodným čajem při hubnutí, potlačuje pocit hladu a upravuje trávení. Navíc pomáhá při detoxikaci organismu a má výrazné stimulační účinky.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452616
DnesDnes523
VčeraVčera570
Tento týdenTento týden523
Tento měsícTento měsíc3562

Partnerské weby

apartman banner