Postupem času se u žen mění hormonální rovnováha. Následkem toho vaziva ztrácejí vlhkost, vysychají a díky tomu vznikají vrásky. Stárnutím dochází k ubývání kolagenu a pokožka se stává stále více vrásčitá. Vitamin C je nezbytný pro tvorbu kolagenu, což je ochranná substance. Tento speciální druh „lepidla“ udržuje pružnost buněk našich tkání. Bude-li nám chybět tento materiál, urychlí se proces stárnutí a vznik vrásek, ale objeví se i mnoho problémů - například špatné hojení ran, záněty tlustého střeva, revmatismus, bolesti páteře. Obdobný účinek má i vitamin A, který také pomáhá udržovat pokožku vláčnou a pružnou.
Vitamin E je považován za látku důležitou pro „udržení mládí“. Významně předchází vzniku vrásek a je důležitý pro zachování mladého a svěžího vzhledu. Nedostatek vitaminu B 2 se mimo jiné projevuje i zvýšenou tvorbou paprskovitých vrásek nad horním rtem.
V procesu stárnutí hrají tuky, zejména živočišné, prvořadou roli. Je nezbytné tyto tuky ve stravě omezit. Jezte hodně čerstvého ovoce a zeleniny, jsou plné potřebných látek. Vypijte denně takové množství vody, abyste doplnili ztracenou vlhkost. Nadváha způsobí, že vaše pleť bude unavená a ochablá. Vyhýbejte se stresům a nepodléhejte pocitům frustrace. Nekuřte! Kouřením pleť šedne, vadne a předčasně stárne. Nepřehánějte to s opalováním. Cvičte!
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455523
DnesDnes102
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3430
Tento měsícTento měsíc6469

Partnerské weby

apartman banner