Když jsme nemocní, nemoc nás omezuje, ztěžuje nám život a často nám brání plně si užívat života. Přejeme-li si uzdravení, v žádném případě nepopíráme svoji nemoc. Místo toho se pokusíme co nejrychleji aktivovat svoje léčivé síly.
Pomocí motivujícího přání si nemoc myšlenkově nahrazujeme zářícím zdravím a necháme tuto pozitivní energii přání působit na naše tělo. Pokud si uzdravení upřímně a s důvěrou přejeme, měli bychom se našemu přání věnovat často a neustále se jím zaobírat. Pravidelně několikrát během dne se vciťujeme do uzdravujícího působení přání. Pokud nedůvěřujeme sebeléčebným schopnostem, omezujeme svými pochybnostmi přitažlivou sílu přání.
Jste nemocní, přejte si jednoduše: Jsem zdravý, nařizujte svému organismu, aby zmobilizoval všechny léčebné síly. Nepřipomíná vám to působení placebo efektu? V obou případech si „jen“ přejete zdraví. Nevhodná je formulace chci být zdravý, čímž vytváříte stav, že jen něco chcete. Nikdy nevytvářejte negativní formulaci typu: Ať nejsem nemocný, Nechci být nemocný, Žádám, aby moje nemoc pominula… Zápor naše přání nabíjí negativní energií. Ustavičným opakováním přání - myšlenky či afirmace - vytváříte sílu, která je stále mocnější, až vede ke skutku.
Představte si, jak bude vše vypadat, až se vaše představy a přání stanou skutečností. Již nyní pomyslete na to, jak se budete chovat, jak se budete cítit, jak budete mluvit. Nastal ten správný čas, začněte se chovat tak, jako by požadované změny již nastaly. Jak dokážete silou svého ducha vytvořit novou skutečnost? Určete si svoji roli a zahrajte si ji, buďte zároveň režisérem i hercem. Při prvním výstupu můžete být trochu nejistí, ale objevíte pocity, které jste v představě - postavě, kterou hrajete - vůbec neznali. Čím konkrétnější a podrobnější bude vaše představa, tím účinnější bude skutečnost. Lucius Annaeus Seneca prohlásil: Se životem je to jako s hrou. Nezáleží na tom, jak je dlouhá, nýbrž na tom, jak se hraje.
(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456220
DnesDnes82
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4127
Tento měsícTento měsíc7166

Partnerské weby

apartman banner