Stále více druhů bakterií získává odolnost vůči dnes známým antibiotikům. K tomuto nežádoucímu procesu přispíváme podle odborníků sami, třebaže i v dobré víře. Jako příklad lze uvést likvidaci bakterií doma v koupelně a na toaletě pomocí dezinfekčních prostředků. Ve skutečnosti prý tyto prostředky nejsou vůbec zapotřebí a naopak mohou mít až negativní vliv.
V této souvislosti lze citovat německé ministerstvo životního prostředí, že děti, které vyrůstají v prostorách zcela zbavených mikroorganismů, jsou pak náchylnější k infekcím a alergiím. Podle jeho mluvčího je používání dezinfekčních prostředků v domácnostech srovnatelné s používáním insekticidů a pesticidů v zemědělství. Dezinfekce tedy spíš zabíjí užitečné mikroorganismy a navíc může podpořit i vznik mnohem odolnějších kmenů škodlivých mikroorganismů.
Pokud lidský organismus není vystaven bakteriím, jeho obranyschopnost bývá velmi často oslabena. Přitom stačí čistit příslušné prostory pouze kyselými čistícími prostředky, přičemž dezinfekce není zapotřebí.
(vel)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456344
DnesDnes206
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4251
Tento měsícTento měsíc7290

Partnerské weby

apartman banner