Čtenářku Zdenu z Brněnska zajímá:„Psali jste před časem o akupresuře. Může pomoci i při chřipce nebo jiných nemocech horních cest dýchacích? Pokud ano, kde se nacházejí body, které je třeba aktivovat? A dá se tak léčit i angína?

Otázku nám zodpověděl Roman Álvarez, který akupresuru

ve své terapeutické  praxi využívá, a přidal navíc i jeden „zaručený“ recept…

„Na těle existuje řada akupresurních bodů, které lze s úspěchem využít na většinu nemocí. Body je obvykle třeba aktivovat několikrát za den. Kde ten který konkrétní bod je, to můžete najít na internetu či v knihách věnovaných akupresuře či akupunktuře. Každopádně imunitu svého těla můžete nastartovat díky bodu na plosce chodidla, zhruba v místě pod vrcholem nártního oblouku. Tlak by měl jít šikmo nahoru proti kosti. Angínu léčím uvolněním krční páteře a ‚vymačkáním‘ mandlí, je to hotové raz dva. Jinak též doporučuji lymfatickou masáž.

Co se konkrétně chřipky týká, na tu jsem v loňském roce vytvořil díky kamarádce Kamile a jejímu synovi takřka dokonalý recept.

Vezmete asi pěticentimetrový kus zázvorového kořene a nastrouháte ho do jednoho litru vody. Přidáte pět větších lžiček skořice (skořice potlačí chuť zázvoru, je to vhodné zejména pro jedince, kteří zázvor neradi) a pět kousků hřebíčku. Vše povařte pět minut a sceďte. Nechte vychladit na 38 až 39 stupňů Celsia a přidejte dvě lžíce medu. Půl litru se vypije hned, pak je třeba ulehnout do postele pod dvě peřiny a zhruba za tři hodinky jste fit. Zabírá to i na nastydnutí.“

(cul)

Kontakt: Roman Álvarez - tel. 469 661 373, e-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454600
DnesDnes634
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2507
Tento měsícTento měsíc5546

Partnerské weby

apartman banner