Richard Sacher je mužem mnoha profesí, které se mu však kupodivu daří celkem šikovně skloubit dohromady. Co se týká astrologie, o té nám prozradil, že ho fascinuje a věnuje se jí už řadu let.  

Kdy a proč jste se začal zajímat o astrologii?

Už jako dítěti mi bylo divné, že v některých časopisech jsem v horoskopech Ryba a v jiných

mě řadí do znamení Berana. Jsem totiž narozený 20. března, na přelomu znamení. Až když jsem poprvé zavítal k profesionální astroložce, vysvětlila mi, že jsem „ještě Ryba“, poněvadž Slunce přešlo do znamení Berana až několik hodin po mém příchodu na svět. A mnohokrát už jsem se setkal s tím, že se lidé mylně celý život domnívali, že jsou například Vodnáři, přitom už jsou zrozenci znamení Ryb. Rozhodující je hodina narození a roli hraje samozřejmě rok. Ta „přechodová“ hranice je pokaždé jiná. Například do 18:37 hodin se rodí ještě Vodnáři a pak už Ryby. Ale to žádný laik nemůže vědět. O tom, že začnu astrologii dokonce studovat, rozhodlo až setkání s astroložkou Olgou Krumlovskou, s níž jsem se sešel krátce poté, co jsem poznal její kolegyni, první profesionální astroložku, která mi leccos poodhalila, jak jsem již zmínil.
Považujete nějakého astrologa za svůj vzor?

Nejvíc mě ovlivnila Olga Krumlovská. Ta mě zasvětila do základů astrologie, zpočátku mi i  častokrát poradila, když jsem si nebyl jistý některými konstelacemi. S jinými astrology se moc nestýkám, to už spíš občas kouknu do nějaké knihy, kde se něčemu přiučím. Nejlepší a nedůležitější je ale stejně vždycky nakonec praxe...

Sledujete „dění na obloze“ pravidelně, řídíte se ve svém životě konstelacemi?

Astrologie mě neživí, nechci ji dělat za každou cenu. Jsou tedy období, kdy dění na obloze sleduji opravdu každý den. To je hlavně za situace, kdy mám já nebo někdo z rodiny dlouhodobě špatnou konstelaci. Pak se ale zase stává, že nemám třeba tři týdny vůbec důvod ani chuť se „hrabat ve vesmíru“. Každopádně, když mám někomu po delší době udělat horoskop, nebo mám přednášku, předchází tomu obvykle několikahodinová příprava. Bez té to prostě nejde. Astrologie je založená na výpočtech, karty, věštění z kávy atd., to je něco jiného. Konstelacemi se řídím do té míry, že jsem buď opatrnější, nebo naopak více riskuji. Když vím, že mi hrozí agrese, úraz či nehoda, nejedu na dovolenou, případně se vyhýbám místům, kde pravděpodobnost nebezpečí roste. Někdy mě to ale stejně dožene... (smích)

Pomáhá vám tedy znalost astrologie ve vašem životě? Dostal jste se třeba do situace, kdy vás astrologický náhled zachránil? Před zklamáním, nějakým debaklem…

Určitě ano. Hodně mi sice pomáhá i velmi dobrá intuice, ale astrologie mnohem více. Datum narození mi  o každém člověku, který mi vstoupí do života, ledacos prozradí. I to, co na první či druhý pohled vidět není, tedy to nepoznám. Situací, kdy mi znalost astrologie velmi pomohla, bylo už hodně. Například před lety jsem měl velmi těžké období, a jen díky astrologii jsem věděl, proč tomu tak je, na co se ještě mám připravit a hlavně - kdy to všechno skončí. Bohužel, jsem právě ten typ člověka, co ne vždycky poslechne varování, a pak si to šeredně odskáče. Ale na druhou stranu - alespoň vím, že to funguje. (smích)

Zpracováváte horoskopy svým známým, kolegům, mohou vás o něj požádat třeba i naši čtenáři?

Dříve jsem dělal horoskopy i písemně na dálku lidem, které jsem nikdy neviděl a kteří se často ani neptali na konkrétní věci. To už ale dělat nechci, je to ubíjející. Lepší je, když mám člověka před sebou a během konzultace komunikujeme, mohu pak být konkrétnější. Horoskop ukazuje kvalitu času pro daného jedince v daných oblastech, takže interakce a vzájemná komunikace je velké plus. Dalším důvodem je i to, že jsem někdy v horoskopech viděl strašné a jednoznačné věci a nedokázal jsem je natvrdo napsat na papír a hodit do schránky... Pravdou je, že s jednotlivými klienty se k výkladům horoskopu scházím už jen výjimečně. Do budoucna se chci totiž v souvislosti s astrologií soustředit především na zábavně poučné pořady pro veřejnost - Večery s astrologem, které se pořádají v kulturních domech, kavárnách a klubovnách. Jsou určeny laikům, které tak mohu rámcově zasvětit do základů astrologie a své  povídání zpestřím o vtipné či dramatické historky ze své praxe. Případně však mohu posloužit i jako „doplněk“ firemního večírku či dámské sešlosti, kdy budu sedět u stolku s notebookem a zájemci ke mně budou postupně chodit na zhruba patnáctiminutové konzultace. (smích)

(zem)

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506677
DnesDnes516
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden516
Tento měsícTento měsíc18023

Partnerské weby

apartman banner