Čtenářku M. H. zajímá: „Jaký mají psychotronici a léčitelé názor na přechody času – letní a zimní čas?“

Odpověď nám poskytl Ing. Josef Schrötter: Zavedení letního času se zdůvodňuje hlavně hledisky ekonomickými, ale také tím, že

lidé mohou být aktivnější do pozdních večerních hodin. Zatím se naše vypětí, nervozita a podobně svádějí na vysoké životní tempo, politickou a hospodářskou nestabilitu, ale signály ze zemí Evropské unie, a zejména z Francie, hovoří o tom, že zdravotně to lidem neprospívá. Večer jsme čilí a ráno shnilí, i tak by se to dalo říci jednou větou. Dvakrát za rok měnit vnitřní hodiny - to je pro náš organismus velká zátěž.

U každého člověka trvá přenastavení jinak dlouho. Někomu to trvá tři týdny, jinému měsíc a někomu dva měsíce. A když si vezmeme, že k této změně dochází dvakrát ročně, je jasné, že někteří lidé jsou i mimo normál i po dobu několika měsíců. A děje se to cíleně a organizovaně. Každý z nás je originálem, řadu věcí proto nelze paušalizovat a zobecňovat. „Zase si těžce zvykám, tělo se bouří a jsem z toho unaven.“ Tak mnozí lidé hodnotí přechod na letní čas. Statisticky již bylo zaznamenáno, že se době časových přechodů zvyšuje úmrtnost asi o šest procent. Starší lidé změnu vnímají hůře, jsou citlivější. A velmi se také dotýká dětí, konec konců ani pro zvířata není normální, když narušujeme rytmus, na který jsou zvyklá. Chtěl bych v této souvislosti připomenout, že velký čínský kormidelník Mao, jednu dobu zavedl v Číně místo sedmidenního desetidenní týdenní cyklus. U obyvatel Číny se prudce zvýšila nemocnost a přibyly psychické problémy. Bláznivý vynález musel být zrušen. Změna na letní čas ekonomicky již nic nepřináší, to je prokázáno. Osobně jsem proti těmto změnám času, mají na zdraví lidé negativní vliv.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456409
DnesDnes271
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4316
Tento měsícTento měsíc7355

Partnerské weby

apartman banner