0843muži1O mužích je známo, že ovoce moc nemusejí, obvykle nepatří k jejich nejoblíbenějším potravinám. Pokud jde o jeho zařazení na jídelníček a spotřebu, za ženami značně pokulhávají. Přínos ovoce pro mužské zdraví bývá často nedoceněn. Zastavme se tedy u

některých druhů.

Jablka. Řadí se mezi pektinové bomby, které muži potřebují v prevenci mozkové mrtvice, žlučníkových kamenů, obezity či Alzheimerovy choroby. Jedno jablko denně chrání muže před potížemi krevního oběhu. Granátové jablko se považuje za symbol plodnosti a jen malé množství jeho šťávy podle mnohých vědeckých studií dokáže odvrátit rakovinu prostaty. Navíc prospívá srdci, zlepšuje chuť na sex, dodává spermiím pohyblivost.

Citrony. Komplex vitaminů, které jsou v citronech obsažené, napomáhá spalování tuků, což je nejlepší ochrana proti srdečnímu infarktu. Kromě toho chrání muže před únavou, citronovou šťávu doporučují léčitelé na snižování revmatických bolestí, macerát z kůry s dužinou při nervových onemocněních.

Banány. Jsou dobré pro vysoký obsah draslíku, který muži potřebují zvláště tehdy, jestliže namáhají svaly, při těžké fyzické práci. Draslík chrání před svalovými křečemi, posílí kosti. Podle dlouhodobé americké studie jeden banán zkonzumovaný denně udrží mužský krevní tlak na optimální hladině. Banány jsou také superochranou proti srdečnímu infarktu a zvápenatění cév.

Borůvky. Tmavomodré šťavnaté bobule jsou bezkonkurenční v rámci ochrany před záněty a oslabením imunitního systému. Jsou také účinnou zbraní proti rakovině prostaty, a to ze dvou důvodů. Zvyšují množství moče a obsahují „potírače“ rakoviny, látku tanin. Muži diabetici by měli vědět, že borůvky mají schopnost mírně snižovat hladinu krevního cukru. Chutné plody, které lze díky zamrazení konzumovat celoročně, pomáhají v prevenci srdečních chorob, rakoviny prostaty, udržují zdravý cévní systém.

Hroznové víno. Obsahuje velké množství vitaminů, minerálních látek, je snadno stravitelné. Pomůže srdci, ale i při prevenci onkologických chorob. Denní dávka v podobě sto gramů chrání muže před infarktem, rakovinou střev, zbavuje tělo škodlivin. Látky obsažené v jeho slupkách mají příznivý vliv na cirkulaci krve v tepnách, pozitivně ovlivňují koncentraci škodlivého cholesterolu. Pravidelná konzumace vína je prospěšná mužům se dnou, obézním, pro ty, kteří si na talíři dopřávají velké množství nezdravých mastných výrobků.

(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2524132
DnesDnes248
VčeraVčera761
Tento týdenTento týden3234
Tento měsícTento měsíc15900

Partnerské weby

apartman banner