Paní Eva Č. z Trutnovska se ptá: „Trápily mě delší dobu různé zdravotní potíže a lékař zjistil, že mám cukrovku. Těžko mi je, když pomyslím na to, že budu muset už pořád držet dietu a jak lékař naznačil, možná si časem budu muset píchat inzulin. Nejde to opravdu nějak vyléčit?“
Záleží na typu diabetu - zda je prvního nebo druhého stupně, a pak na stadiu onemocnění.
Lékařské výzkumy prokázaly, že v případě, kdy jde o cukrovku druhého typu v počáteční fázi, tedy včasně diagnostikovanou, ji lze porazit! Ověřil to sám na sobě vědecký pracovník Richard Doughty z Univerzity v Newcastlu. Ten byl vždy zdravý a sportoval, nikdy netrpěl nadváhou, přesto preventivní prohlídka v jeho 59 letech odhalila vysokou hladinu cukru v krvi. Další vyšetření následně potvrdila, že se jedná o lehčí formu diabetu, byla mu předepsána dieta. Ta ale příliš nepomáhala, ani po více než půl roce nijak významněji hladina cukru v jeho krvi neklesla. S vizí, že může být do 10 let závislý na inzulinu a vidinou kratšího života se Richard Doughty nesmířil. Začal studovat všechny dostupné materiály a našel studii, podle níž je cukrovku druhého typu možné zcela vyléčit, a to do osmi týdnů pomocí drastické diety. Tuto studii prováděl tým badatele Roye Taylora, ten v rámci léčby doporučuje konzumovat pouze 800 kalorií denně - 600 z výživových koktejlů a 200 v čerstvé zelenině. Tělo díky tomu spálí tuk kolem orgánů. Roy Taylor vycházel z toho, že za diabetem druhého typu stojí ztučnění jater a slinivky, což brání dostatečné produkci a funkci inzulinu. Jeho předpoklad, že když tělo tuk ze slinivky a jater spotřebuje, dojde k plnému obnovení produkce inzulinu, se ukázal jako správný. Alespoň to zabralo u Richarda Doughtyho i 11 dalších pacientů, které Taylor léčil. Jak léčbu Richard Doughty prožíval? Prý pořád pociťoval hlad, tak pil hodně vodu. Za pouhé čtyři dny tvrdé diety byla ale hladina cukru v jeho krvi zřetelně nižší. Do jedenáctého dne klesla na normální hodnoty a mohl začít jíst. Po dvou měsících praktický lékař konstatoval, že cukrovka ustoupila. Od té doby uteklo sedm měsíců a hladina cukru v těle Richarda Doughtyho zůstává v normálu.
Sám Richard Doughty je přesvědčen, že se tak může vyléčit prakticky každý, ale vždy pod dohledem odborníků, nikdo to nemá zkoušet na vlastní pěst. Lékaři také upozorňují, že vyléčení cukrovky je pravděpodobně možné jen v počátečních fázích vzniku choroby. Pokud dojde již k poškození tzv. beta buněk slinivky, které inzulin produkují, pak je vývoj choroby patrně nezvratný.
(cul)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457819
DnesDnes250
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden945
Tento měsícTento měsíc8765

Partnerské weby

apartman banner