Éterické oleje mají blahodárný vliv na lidskou pokožku. Většina z nich má čistící účinek, napomáhá k regeneraci a vzhledu kůže, ale také pozitivně ovlivňují psychiku. Můžeme je naředit vodou a použít na lokální obklady, k automasáži, přidávat do celkové koupele. Které éterické oleje se nejčastěji používají pro domácí aromaterapii:
Eukalyptový olej má antiseptický a antimykotický účinek, působí lokálně proti mikrobům a plísním.
Levandulový zklidňuje suchou pokožku, uklidní některé druhy ekzémů, spáleniny vzniklé po ultrafialovém slunečním ozáření, při kousnutí hmyzem. Dobré je ho ředit l : l s čistou vodou.
Mátový olej zmírňuje svědění, ochlazuje a čistí pokožku. Příliš silné dávky ji však mohou podráždit a vyvolat ještě větší svědění.
Šalvějový olej napomáhá udržet pružnost pokožky, má zklidňující a protizánětlivé účinky. Olej nesmí žena užívat v první polovině těhotenství.
 Jalovcový olej má stahující účinek. Uplatňuje se při léčbě trudoviny, u mokvavých ekzémů, ale nesmí se používat po celou dobu těhotenství.
Olej tree tea je vhodný na zanícenou a bolavou pokožku, zejména tam, kde se vyskytují bakterie a plísně. Stahující účinky cypřišového olejíčku působí blahodárně na zanícené kožní buňky, doporučují se při mastné pokožce, neboť napomáhá regulovat vylučování kožního tuku.
 (mik)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455530
DnesDnes109
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3437
Tento měsícTento měsíc6476

Partnerské weby

apartman banner