Kdo by alespoň jednou v životě neměl problém s opruzeninou. V místech, kde vzniklo zapaření, dojde ke kultivaci mikrobů a plísní. Výsledkem jsou zarudlá, svědivá, někdy až mokvavá ložiska. Na takové zapaření si často stěžují ženy s velkými ňadry, u nichž se právě pod prsy objevují v horných letních dnech mokvavá místa, nebo na ně trpí mnozí obézní jedinci. Co radí na opruzeniny alternativní medicína?
*Ledování kostkou ledu z ledničky - máme-li možnost, ledujeme místa opruzenin a pak ošetříme práškem Aviril.
*Pomáhá octová voda - kdy 100 ml octa smícháme s 200 ml studené vody a děláme si obklady v místech opruzenin. Obklad nejen příjemně chladí, ale brání dalšímu otoku a rozšiřování zánětu pokožky v místě opruzeniny.
*Černý čaj - uvaříme silný odvar a necháme vychladnout. Potom jím postižená místa několikrát denně potíráme a necháme oschnout na vzduchu.
*Aviril baby prášek - mokvavé ložisko opruzeniny několikrát denně zasypeme a jednou denně omyjeme mýdlem a vodou, necháme důkladně vysušit a znovu zasypeme práškem.
*Místo zásypu můžeme použít kukuřičný škrob, který je bez jakýchkoli přísad, takže zde není nic, co by bolavou pokožku mohlo dráždit.
*Levandulový esenciální olej naředíme v poměru 1 : 1 s olivovým olejem, nejlépe každý po deseti kapkách. Potíráme opruzená místa. Nedoporučuji aplikovat na místa, kde se nachází sliznice, to je oko, oblast konečníku a podobně.
MUDr. Jan Miklánek
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456279
DnesDnes141
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4186
Tento měsícTento měsíc7225

Partnerské weby

apartman banner