Maliny - mají mírně močopudné a žlučopudné účinky, podporují trávení, příznivě působí při některých ledvinových a jaterních chorobách. Pomáhají při průjmu, zažívacích poruchách a revmati smu.
Mrkev - přispívá k normalizaci všech tělesných funkcí a zlepšuje trávení. Šťáva obsahuje řadu vitaminů a minerálů. Je přirozeným prostředkem proti tvorbě vředů, otoků, má schopnost chránit tělo před infekcemi, onemocněním očí, krčních mandlí, nosní dutiny a dýchacích orgánů. Detoxikuje játra, posiluje nervový systém, je vhodná při nachlazení.
Okurky - podporují vylučování moče, přirozeným způsobem odvodňují organismus. Směs okurkové a mrkvové šťávy má příznivý vliv na revmatické potíže, též reguluje krevní tlak.
Červená řepa - s mrkví je hodnotná pro tvorbu červených krvinek a k celkovému posílení organismu. Šťáva se doporučuje jako prevence a součást léčby rakovinového bujení. Snižuje vysoký krevní tlak, posiluje srdce, povzbuzuje činnost lymfatického systému, čistí játra, ledviny a žlučník, zpomaluje stárnutí, má pozitivní vliv na přirozenou imunitu organismu.
 (vít)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456244
DnesDnes106
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4151
Tento měsícTento měsíc7190

Partnerské weby

apartman banner